| Andreea_6519 a întrebat:

Mai am un an si intru la liceu...stiti cumva daca se da admitere la liceul pe care il alex sau se intra tot pe examen? ast rasp va roogbatting eyelashes

2 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Depinde la ce liceu iti alegi sa mergi.Sunt licee la care trebuie sa mergi sa dai o proba de abilitate cum ar fi arhitectura.Altele se intra doar pe baza notei de la examen

| allthegoodnamesaregone a răspuns:

Depinde de profilul pe care il alegi. Eu in toamna merg la liceu si trebuie sa dau in iunie examenele nationale la romana si mate si se face media cu mediile pe cei 4 ani de gimnaziu si la profilul la care vreau sa merg eu nu se da examen de admitere. De obicei la profilele de genu intensiv engleza sau franceza se da o testare sau la arte, muzica. happy