| njohn a întrebat:

Mai este vreo sansa ca elevii iesiti de abia dupa bancile scolii sa isi gaseasca un loc de munca, fiind necalificati si neavand experienta?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fara calificare normal ca e greu sa iti gasesti de munca. Fara experienta, hai ca mai merge, experienta o capeti in timp, fara calificare mai greu

Răspuns utilizator avertizat
| corhaz a răspuns:

Eu am aproape 20 de ani am calificarea in lucrator hotelier dar vreau sa lucru in restaurant/mi s-a cerut experienta nu studii.de unde experienta daca am terminat liceul acum.

| sosostore a răspuns:

Necalificati da, in santiere, dar fara experienta greu