| Noitra a întrebat:

Maine am bacul la engleza. Am cautat pe net niste variante pentru scris si au in total 200 de puncte... 100 pentru intelegerea textului si 100 pentru scris email, eseu etc. Pentru a lua B2 trebuie sa obtin 81-100 pct. Care e faza? Se face media intre ele?

1 răspuns:
| Alexischan a răspuns:

Nu. Fiecare secventa (intelegerea textului, intelegerea unui mesaj verbal, scrierea unui text, etc.) are propriul sau calificativ. Poti sa ai de exemplu, la intelegerea textului B2 si la vorbit ai putea avea A2.