| anonim_4396 a întrebat:

Mama. Mea a stat cu o persoana in concubinaj 3 ani acum s-au despartit problema e ca aceasta persoana nu vrea sa inapoieze actele, ce ar trebui facut

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fii mai explicit, despre ce acte este vorba?
Oricum, la modul general, daca nu le restituie de bunavoie atunci poate fi actionat in judecata.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Despre ce acte e vorba? A plecat cu actele voastre?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa vina politiaaaaaa.Pai daca nu vrea sa dea actele, mergeti la politie, dti decalratie si politia merge la el in cazul in care stiti unde sta sau daca nu il da in urmarire.