| pysyk17rasfatat a întrebat:

Sunt cu un baiat d ceva timp el a stat in concubinaj cu o fata 5 ani dpa care s-a despartit si acum sunt cu el d ceva mai mult timp nu stiu ce sa fac prietena mea spune ca nu e bine ce fac mentionez am 17 ani aproape 18 si el 26 si il iubesc mult de tot nu stiu ce mi-a facut dar il iubesc enormwinkingsi pana acum o luna imi spunea ca el nu poate sa iubeasca pe nimeni pentru numai el stie prin c a trecut siii... dar acum hopa tropalaughing)))m-am trezit cu un msj in care imi zicea ca ma iubestehappy ce sa fac ar trebui sa o ascult pe prietena mea?

6 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Ai grija... Ca s-ar putea sa suferi... Din discutiile care le-am avut cu mai multe persoane dupa o relatie de lunga durata... daca se incheie... urmatoarea sau urmatoarele relatii vor fi "de sacrificiu"... Adica... te vei folosi de o persoana pentru a uita persoana cu care ai fost atata timp... Da, ii vei spune la un moment dat ca o iubesti pentru ca te simti bine alaturi de ea si simti ca te ajuta sa treci peste fostul/fosta. Dar nu e asa... S-ar putea sa fie nevoie de mai mult timp... Ai grija doar sa nu fii tu in acea "relatie de sacrificiu"... doar in cazul in care nu te intereseaza asa de mult tipul, nu tii la el si nici nu o vei face daca vei mai sta o perioada cu el.

| turist a răspuns:

Ai rabdare, asculta-ti inima si gandeste cu capul(stiu ca nu e usor)!
Iubirea e o treaba ciudata...nu e de-ajuns sa-ti spuna ca te iubeste...trebuie sa simti acest lucru!
Bafta si fericire!

| anaid a răspuns:

Nu spun ca ar trebui sa o asculti pe prietena ta, dar trebuie sa iei in calcul si ce spune ea.Nu il face sa creada ca pentru el esti in stare de orice, tine`l putin mai la distanta, nu ti`l apropia prea tare pentru ca se vede ca e indecis, el se poate impaca cu fost in orice clipa daca spui ca au stat impreuna 5 ani sub acelasi acoperis.Crede`ma nu e usor sa stergi 5 ani cu buretelewinking. Daca vrei sa nu te afecteze prea tare o eventuala despartire asculta`ti prietena ca stie ce spunewinkingAsta nu inseamna ca nu ii poti da baiatului o sansa, sa-ti demonstreze ca e sincer.

| anaid a răspuns:

Nu spun ca ar trebui sa o asculti pe prietena ta,dar trebuie sa iei in calcul si ce spune ea.Nu il face sa creada ca pentru el esti in stare de orice,tine`l putin mai la distanta,nu ti`l apropia prea tare pentru ca se vede ca e indecis ,el se poate impaca cu fost in orice clipa daca spui ca au stat impreuna 5 ani sub acelasi acoperis.Crede`ma nu e usor sa stergi 5 ani cu buretelewinking.Daca vrei sa nu te afecteze prea tare o eventuala despartire asculta`ti prietena ca stie ce spunewinkingAsta nu inseamna ca nu ii poti da baiatului o sansa,sa`ti demonstreze ca e sincer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eeei si eu am mintit de multe ori, fiindca era o moda, la 15 ani sa primesti scrisori de dragoste de la o fata.sau de la un baiat. dupa caz.de fapt ne minteam reciproc fiindca in vacante aveam deja alta prietena. pe la 18 -23 era simpla golaneala.ne iubeam pana ne-o puneam de cateva ori daca ne placeam si atat.ca eram in gasca si ne schimbam intre noi.era frumos.acum casatoriti fiind ne mintim de nevoie ca adulterul e deja legiferat si este in trend.noi spunem; toate femeile inseala; voi spuneti; orice barbat are o rezerva.acest baiat de 26 e sigur de ceia ce spune? sau o face din obisnuinta?

| pysyk17rasfatat explică:

Mai el nu a mia vrut dpa 5 n-ai pentru ca fata ceea dpa 5 ani ii spusese intr-o sera k nu mai stie exact c simte si el a lasat-o asa cum a picat pentru ca amai incercat sa se mai impake dar nu a zis mai bine nu si aceea sta cu altu acum cred ca e si maritata cu unu asa repede nu stiu ce minte are fata aia dar sincer sa va spun imi inspira incredere si il iubesc mult pentru ca stie cum sa se comporte si sa vb si nu asa la mistosadsad