| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a expirat cardul de sanatate (de anul trecut, dar numa acum am observat). Trebuie sa-l reinnoiesc dar intre timp mi-am schimbat domiciliul pe alt judet. Intrebarea mea este:trebuie sa fac la resedinta de judet unde m-am nascut, unde mi-a fost facut prima data cardul sau in resedinta de judet de la noul domiciliu?

3 răspunsuri:
| oz_1736 a răspuns:

Au fost prelungite automat cu 2 ani toate. Te inscrii la un medic de familie in orasul in care te-ai mutat, duci adeverinta de la serviciu

| Mogiojojo a răspuns:

De la noul domiciliu... dar unde te-ai mutat?