| ursuletz15 a întrebat:

Mi-am pierdut buletinul si am aproape 17 ani, eu am crescut la tara si vreau sa-mi schimb adresa pentru ca acum locuiesc in oras. Acum cand trebuie sa-l refac pot sa o schimb? Adica la 14 ani nu am putut sa fac asta si nu am inteles de ce...

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti schimba domiciliul in CI doar daca parintii tai locuiesc legal in noul domiciliu.

| ursuletz15 explică:

Pai ei au tot adresa de la tara...dar casa din oras e trecuta pe numele lor thinking