| anonim_4396 a întrebat:

Daca vreau sa ma mut la un liceu din alt judet trebuie sa imi refac buletinul(cu adresa mea actuala) sau nu este necesar?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu trebuie sa iti schimbi buletinul.

| Vi003 a răspuns:

O viza de flotant ar fi mai potrivita.

| anonim_4396 explică (pentru Vi003):

Este necesar sa-mi fac aceasta viza de flotant?

| Vi003 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca sa stai linistit...

| anonim_4396 explică (pentru Vi003):

Dezvolta, te rog.

| Vi003 a răspuns:

Oricand vei avea nevoie de buletin si de ce sa ai probleme din cauza domiciliului? Si eu mi-am pus viza de flotant cand am stat in alta localitate. Numai de bine!

| dodo1530 a răspuns:

Daca te-ai mtat, nu daca stai in gazda sau ceva asemanator, da, este necesar.
Teoretic este necesar, pentru ca datele de pe el sa fie valabile, corecte.
Practic... mai putin.
Ideea este ca oricum trebuie sa refaci buletinul, deci ar fi mai bine sa mergi cu el schimbat.
Sper ca te-am ajutat!
Bafta! happy

| anonim_4396 explică (pentru dodo1530):

Ma mut doar in gazda.

| dodo1530 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci, nu-ti fa grijiwinking Nu ai nevoie de alt buletin.

| LClaudiu a răspuns:

Nu este necesar. Am avut destui colegi de clasa din alte judete si nu a fost nevoie sa-si refaca buletinu chiar daca stateau la camin, in gazda sau faceau naveta.