| AnonimBS a întrebat:

Mi s-a terminat tonerul de la imprimanta brother dcp-7055, asa ca am cumparat unul nou de la eMAG.
Am primit coletul, l-am deschis am scos vechiul toner l-am bagat pe cel nu..imi aparea masajul de eroare ca trebuie sa bag alt toner
Am intrat pe site-ul oficial..am urmat instructiunile, la fel, acceasi eroare.
Ce sa fac?
Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Suna la eMag si spune ce ai patit.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum mă masajul de eroare? dar ce masaj era? facial? erotic? sau cu biciul.

| mihai69 a răspuns:

Să mergi cu ea la service.
Există două posibilități: fie cartușul a fost deja folosit pentru a inițializa o altă imprimantă (să nu mai dea mesajul de eroare), fie e defect. Și o a treia ar fi că nu te pricepi să-l montezi. Dar cel mai bine te lămurește un service. Le ceri doar diagnosticare.