| emy_3780 a întrebat:

Mi-sa oprit semnalul dintr-o data la telefon si nu-s dc ...imi zice "in afara ariei retelei" am crezut ca este de la telefon dar nu ca am bagat alta catela in telefon si aveam semnal.Cum trebuie sa procedez...adica ce sa fac?

2 răspunsuri:
| BRG a răspuns:

Emy e clar că de la cartelă vezi să nu fie arsă, că atunci ai pierdut numărul, așa am pățit eu, am ars o cartelă, și adio număr.

| Azzido a răspuns:

Curata cartela si eventual pune o foita de hartie in spatele ei, ca sa faca contact mai bine cu pinii. Daca nu merge solicita ajutorul unor reprezentanti de la firma de telefonie la care esti abonat.