| D82 a întrebat:

Miam pierdut acumulatorul de la aparatul de fotografiat (Canon eos 450d). Pot incarca bateria direct prin usb direct la calculator?

8 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

DA! Poti incarca acumulatorul!

| Esf22321 a răspuns:

Da , merge !

| BadBoyCristy a răspuns:

Da, poti, dar nu tine bateria dupa ce scoti cablul.
.

| metalman a răspuns:

Da, dar trebuie sa astepti cam mult, adica bagi USb astepti un timp si pe urma se incarca, trebuie sati ia pina la 3 ore, dar desigur nu va fi ca acumulatorul pierdut

| D82 explică:

Am tot asteptat dar nimic... o sa mai incerc inca o data

| 1a2s3d4f5g a răspuns:

In legatura cu incarcatul prin usb la Canon eos 450d in timpul incarcarii trebuie sa fie oprit sau oprit?

| 1a2s3d4f5g a răspuns:

In legatura cu incarcatul prin usb la Canon eos 450d in timpul incarcarii trebuie sa fie oprit sau pornit aparatul?

| D82 explică (pentru 1a2s3d4f5g):

Am gasit acumulatorul si am rezolvat. Pana la urma nu mergea oricum incarcat direct prin usb.