| anonim_4396 a întrebat:

Neil Armstrong, vestitul american care a ajuns pe luna, a murit?

Răspuns Câştigător
| Smile_3473 a răspuns:

Neil Alden Armstrong (născut 5 august 1930), fost astronaut american, pilot de teste și pilot naval, cunoscut ca fiind primul om care a călcat pe Lună. Primul său zbor spațial a fost ca pilot comandant al misiunii Gemini 8 în 1966. În aceasta misiune el a executat prima conectare a două nave spațiale, împreună cu pilotul David Scott. Cea de a doua și ultima misiune spațială a lui Armstrong a fost cea de comandant al misiunii de aselenizare Apollo 11 din iulie 1969. În acest faimos "pas uriaș pentru omenire", Armstrong și Buzz Aldrin au coborât pe suprafata Lunii, petrecând 2, 5 ore cu explorarea acesteia, timp în care cel de-al treilea membru al echipajului lor, Michael Collins, se afla în capsulă pe orbită în jurul Lunii.

Nu a murit!

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Wow, sper sa traiesc si eu asa de mult, de fapt as vrea sa traiesc pana: 1. i-as vedea pe nepoti la facultate, sau 2. mi-as vedea primii stranepoti. Tind spre varianta 2, dar numai Daca a fi voia lui Dumnezeu. happy
Domnul fie cu voi.

| Alexandru a răspuns:

Nu, nu a murit. Are 80 de ani pe care i-a implinit pe 5 august.

| AlabalaAnonim a răspuns:

Nu, mai traieste si o duce bine. are 80ani

| tomitza a răspuns:

Nu... Wikipedia is your friend http://en.wikipedia.org/wiki/Neil_Armstrong inca e in viata, si daca murea numai asta era la televizor acum :P.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

| MANDY_2679 a răspuns:

Inca traieste:d

| ~(*.*)....alexutza....(*.*)~ a răspuns:

Din fericire... inca traieste dar are o varsta destul de inaintata big grin :*

| Florynell a răspuns:

N-a murit

| gogugorogu a răspuns:

Armstrong n-a murit e mai tanar ca strabunicu meu care are 82 ani