| anonim_4396 a întrebat:

Noaptea trecuta m-am culcat pe la 10:40, iar 2:29 m-am trezit si nu am mai putut sa dorm. Dupa 30 min am luat tableta si am putin pe internet pana cand m-a luat somnul. Ma pun la somn si dupa 15 minute (trebuie sa mentionez ca pe parcursul acestor minute nu m-am miscat deloc) simt un fel de presiune pe cap, deasemenea aud si un zgomot ciudat cauzat de aceasta "presiune" (nu este prima data cand mi s-a intamplat acest lucru). De data asta dupa ce dispare "presiunea" nu m-am putut misca timp de vreo 2 minute.
Imi poate oferi cineva vreo informatie?

4 răspunsuri:
| Catalinhhh a răspuns:

În primul și primul rând să nu crezi că sunt fantome sau chestii de genu, eu stau până pe la 3 noaptea pe net după ce vin de afară (pe la 10-11). Toată lumea doarme la mine în casă toate becurile sunt stinse, doar eu și PC. Și niciodată nu am avut probleme gen "fantome"... - Am zis asta pentru că mă gândesc, că mintea ta sau subconștientul tău crede că sunt ceva chestii de genu, deci nu te speria.

Este foarte probabil să ai curent, ce fel de sunet ai auzit mai exact? sau să fi obosit, ori ești stresat sau ceva te frământă.
Încercă ca înainte de somn să îți eliberezi mintea de toate să fi foarte calm, liniștit și împăcat cu tine. Adică dacă simți ca trebuie să bei un pahar de apă sau să mergi la WC, fă-o!
Fi relaxat înainte de a te culca și una peste alta dacă ești creștin spuneți o rugăciune.

| madalinanadreea25 a răspuns:

Du-te la un doctor.

| Msilviu a răspuns:

Catalinhhh nu ma gandeam la fantome, desi sunt sigur 100 ca am vazut una (nu aseara).
Sti ca atunci cand inchizi ochii si ii strangi tare auzi un sunet. Ceva la fel aud si eu atunci cand mi se intampla acest lucru, doar ca este amplificat de vreo 10 ori.
Lucrul ciudat a fost acela ca eram paralizat (si iti dai seama ca eram speriat de moarte).
Am mai citit in unele locuri si am auzit acelasi lucru, doar ca pe langa sunet si paralizie, acei oameni au mai vazut si fantome (eu eram acoperit pe cap cu patura si nu imi pot da seama daca mai era cineva pe langa mine).

| Msilviu a răspuns:

Astept si alte raspunsuri!