| bolunducu a întrebat:

Nu am am sunete la mess.

Am enable sound bifat acolo sus din prefference dar nu mi le zice.

Daca imi reinstalez messul merg iarasi dar daca opresc calculatorul de tot si il pornesc, nu merg.

Am incercat sa instalez alt fel de sunete dar nici asa. Am selectat eu sunetele din >prefference--browse etc. si nici asa nu merge. De ce imi face chestia asta? Cum pot sa o rezolv?

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Dar sunet in Windows ai? Sau pe browser pe youtube de exemplu!
Intra in Start -> Run -> services.msc -> Enter (ca alternativa - Control Panel -> Performance and Maintenance -> Administrative Tools -> Services) si acolo din lista alege "Windows Audio". Porneste acest serviciu si sunetul o sa porneasca si el.

Bafta!

| bolunducu explică:

Da am sunet peste tot, doar messul nu imi merge.

PC: nu gasesc Performance and maintenance
PC2: Am W7