| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac, masturbarea ati spus ca nu proavoaca intarzieri ale menstrei, imi intarzie menstra de 24 de zile iar mamei imi e jena sa-i spun pentru ca zice ca am facut prostii( mentionez:virgina, la masturbare nu am introdus degetul, ci doar am pipait clitorisul). Nu am simtome de menstra nici acum. ce pot avea?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai sub 16 ani, poate fi o intarziere din cauza lipsei de maturitate a organelor genitale. Daca ai peste 16 ani, e cazul sa discuti cu mama ta si sa faci o ecografie pelvina.

1 răspuns:
| ynna93 a răspuns:

Poate o dereglare hormonala.