| superpissy40 a întrebat:

O fosta colega de a mea s-a mutat la Scoala Centrala si amandoua (eu si ea) la anul vom fi a 9-a si ea tot insista sa vina la ea la Scoala Centrala.Suntem cele mai bune prietene (ne cunoastem din a 5-a). Problema e ca eu stau departe fata de Scoala Centrala si mama nu ma lasa sa ma duc din acest motiv, dar mie mi-ar placea...Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| PrenciuAndra123 a răspuns:

Incearca sa o convinji pe mama ta ca este mai bine pentru tine si nu vrei sa te indepartezi de pretena ta... happy
Succes

2 răspunsuri:
| AlexandruTeodor a răspuns:

Convinge-o ca ai putea ajunge acolo. Gasesti tu o solutie ( nu cred ca este asa departe, eventual gasesti o solutie de transport ). Dar nu trebuie sa fie neaparat la scoala cu tine cred. puteti sa va si intalniti sau sa vorbiti la telefon/internet. Sau ai putea sa o convingi pe ea sa vina la scoala ta.

| superpissy40 explică (pentru AlexandruTeodor):

Pai ea a fost la scoala mea ca suntem foste colege si s-a mutat la Scoala Centrala.