| Kornuletz540 a întrebat:

Oare cam cât de mult ar rezista clădirile de birouri din București, în special cele construite după anii 2003-2006, în cazul unui cutremur ca cel din 1977 sau chiar mai mare? Este indicat să te poți adăposti într-una dintre ele în cazul unor replici ale unui astfel de seism?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cică nu ar fi toate cele mai bune. Mai ales pericolul pentru clădirile din jur fiind înalte și pline de sticla.
Exista cică și niște construcții din astea noi proiectate sa ducă peste 9 Richter

| gabicoo a răspuns:

Te-ai întors din Rusia? Vrea Putin să știe ce se întâmplă dacă dă cu bombardeaua?winking

| Simpatic a răspuns (pentru gabicoo):

Adica vrei sa spui ca stimabilul domn este infiltrat spion FSB? happy
inteligenta chestie