| pantera a întrebat:

Oare daca trimit bani prin posta imi trebuie neaparat 18 ani? si cel care le primeste sa fie major? spuneti-mi cum sa fac sa trimit...pls

Răspuns Câştigător
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nici expeditorul, cat nici destinatarul nu trebuie sa aiba peste 18 ani. Insa, peste 14 cu siguranta, pentru ca ai nevoie de XC.
Mergi la posta, dai banii si completezi un fel de formular lunguiet si verzui care se cheama mandat postal.

3 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Http://www.mybank.ro/......sta-romana

Asa se procedeaza cu Western Union si cred ca e valabil peste tot.

| EUSIATIT a răspuns:

Nu trebuie doar sa siba 14 aniu sa aiba buletin atit

| JackieSue a răspuns:

Nu cred.Am trimis bani prin posta si inca n-am 18 ani. Dar cred ca-i poti sigila ca sa fie siguri.