| Cristian36 a întrebat:

Orice calculator oricat ar fi el de puternic si peste 2 miliarde de ani va avea bug? exista vreun pc sa fie perfect? credeti ca se va putea? adica fara bug fara virusi, fara nimic!

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu exista PC perfect. Orice antivirus ramane in urma virusilor. PC-urile cu Unix nu prea au probleme pentru ca nu sunt asa interesante pentru cei ce fac virusi. Eu il am de un an si jumatate cu Linux si n-am avut probleme.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cat despre PC perfect din punct de vedere hardware, nu exista asa ceva. Daca ar fi perfect nu s-ar strica. Peste 5-10-15 ani va ceda si al tau.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca sunt PC-uri fara virusi, ca doar de aceea sunt programele antivirus si costa atat de mult!
Ma refer la programele antivirus cumparate, nu la cele gratis de pe internet, care nu te acopera mai deloc.
In plus, sa mergi pe toate site-urile capcana sau sa deschizi toata tasamentele cu virus in ele, te expun si mai mult.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce inseamna pentru tine un pc perfect?
ce inseamna pentru tine un pc care are bug?

| Cristian36 explică (pentru suntserios):

Te-am intrebat daca exista vreun pc fara bug sa vad daca poate exista matrix!

| suntserios a răspuns (pentru Cristian36):

Pai si eu te am intrebat ce inseamna pentru tine pc fara bug? ca uite ca pc meu nu are bug uri.

Poate mai are sistemul de operare niste bug uri, dar pc ul in sine nu.