| anonim_4396 a întrebat:

In ziua de azi credeti ca mai exista virusi?

14 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Buna seara, draga! happy Da, exista atat virusi, ca boala, cat si virusi pe calculator. sad Te pup si iti doresc o noapte linistita, un somn linistit cu vise frumoase si Domnul sa te aiba in paza! Pa! kiss

| aXy99 a răspuns (pentru emy):

Nu vreau sa te dezamagesc, dar virusii sunt exclusiv pe calculator. Aia din aer se numesc VIRUSURI, iar virusuriile sunt niste entitati infectionase, nu niste boli. Bolile se numesc viroze.

| emy a răspuns:

Buna ziua, draga, si Hristos S-a inaltat! happy Da, insa oamenii le mai spun si "virusi celor din aer. Oricum, mersi ca m-ai corectat! Ce sa facem? Suntem oameni, si mai gresim. Te pup si iti doresc o zi frumoasa! kiss

| relian a răspuns:

In ziua de azi adica? Dar ce in ziua de ieri erau? Virusuri spun unia ca ar exista, dar de vazut nu ia vazut nimeni pana una alta laughing asta daca te referi la lumea vie.Deci virusurile aratate de medicina ca ar cauza stiu si eu ce boli la oameni,animale nu exista,sunt doar chestii teoretice,deocamdata nu a vazut nimeni nici un virus, nici macar pe ala de gripa sau raceala laughing insa oamenii continua sa o tina asa, virusi, virusuri bla bla povesti, basme.
O bacterie poate fi vazuta la microscop, pe cand un virus nu a putut deocamdata nimeni sa il vada nicicum.Ca sunt boli care dau cauza aceste virusuri imaginare da ele exista, dar probabil au alta cauza, o cauza inca nedescoperita, asa ca oamenii a trebuie sai atribuie unei afectiuni o cauza, afectiunea trebuie sa fie cauzata de cineva, de ceva anume.Asa e omu nu poate lasa loc gol, trebuie sa bage o teorie, trebuie sa puna ceva la cauza, in cazul asta a bagat ceva ce nu poate nimeni verifica, ceva imaginar care nu poate fi verificat de nimeni si nicicum.Asa au luat nastere acesti virusi.

| BlackRose03 a răspuns:

Da,oamenii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, exista virusi si pe internet si ca boala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Avand in vedere categoria ma referem la virusi pe calculator?

| Ch0co a răspuns:

In ce sens virusi? Virusi ca boala sau virusi ca cei de pe calculator? Sau mai sunt si alti virusi? Daca te referi la virusi ca boala sau ca virusii de pe internet, da, inca mai exista.

| aXy99 a răspuns (pentru Ch0co):

Nu vreau sa te dezamagesc, dar virusii sunt exclusiv pe calculator. Aia din aer se numesc VIRUSURI.

| Ch0co a răspuns (pentru aXy99):

Conform DOOM2 forma viruşi se referă la virusul informatic, iar pentru agentul patogen există ambele forme de plural, atât viruşi, cât şi virusuri. Imi pare rau sa te dezamagesc, dar se pare ca am avut dreptate

| AleexisViol3t a răspuns:

Unii oameni sunt niste virusi...

| KevinLevin a răspuns:

Da, tu.

| Tuderlus a răspuns:

Da exista.