| skk1z0 a întrebat:

Pai am o infectie la deget (panaritiu) si am fost la doctor si mi-a zis ca peste 2 zile ma baga la cutit acum am o intrebare ce imi recomandati thinking Anestezie locala sau Totala?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se face locală.
De unde ai scos pasta cu anestezie generală pentru panarițiu?
Pa, pa.

mira
| mira a răspuns:

Oricum, medicul trebuie sa decida.Probabil locala.

| Lora a răspuns:

Locala normal, n-are rost sa te anestezieze cu totul daca doctorul are treaba doar la un deget.

| madaa_9439 a răspuns:

Pentru un deget chiar nu are rost sa iti faci totala. E riscanta si e si un sentiment aiurea cand te trezesti. Fa`ti locala ca nu are sa ti se intample nimic rau si nici nu vei simti nimic.Singura diferenta intre cele doua e ca la partiala esti tot timpul constient si nu iti amorteste tot corpul.Deci recomandarea mea:locala!
Succes.

| Iull a răspuns:

Si eu am trecut prin asa ceva, mi-a facut anestezie locala si totul a fost bine. big grin

| skk1z0 explică:

Pai m-a pus sa aleg dintre totala si localalaughing