| AlexeyMan99 a întrebat:

Pe la inceputul lui iulie am primit o sesiazare de la Facebook cum ca multi mi-au dat report pentru ca aveam un singur nume si mi-au dat o saptamana sa imi schimb numele sau ceva de genul asta. nu mi-am tocmai batut capul cu asta. a trecut o saptamana si mi-au dezactivat contul si mi-au cerut sa le trimit acte cu numele meu real. de cand si pana cand sunt obligat sa le trimit eu actele personale, numele complet si asa mai departe..am trimis o poza random cu ce aveam in pc, a 2-a zi am intrat si mi-au cerut din nou acte, m-am enervat si am scris in word o cerere prin care am scris ca nu sunt obligat sa le arat lor datele mele personale si ca nu inteleg de ce mi-au dezactivat facebookul, nu are una cu alta. ok, 17 iulie, din ziua aia pana azi de fiecare data cand ma loghez imi apare textul "Din păcate, nu îți vei putea accesa contul cât timp revizuim aceste documente noi. Apreciem răbdarea ta și te vom contacta în cel mai scurt timp." cel mai scurt timp..imediat se fac 2 luni... apreciaza rabdarea mea laughing si din nou, why? de din pacate nu imi voi putea accesa contul? ok, intrebarea e ce mai e de facut acum ca sa imi recuperea contul? mi-am facut intre timp un cont nou, nu imi e de contul de Facebook, dar aveam cateva conturi platite pe anumite site-uri unde puteam intra doar cu contul de facebook...au dreptul asa cand li se scoala sa imi dezactiveze facebookul? daca imi faceam cont pe wwe network pe 6 luni de exemplu si platea 100$ si ma puteam loga doar cu contul de Facebook? noroc ca nu am apucat sa fac asta.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Iti faci un cont nou, cu "nume si prenume", gen "Pantof Ar". big grin

Te loghezi, pe rand, la fiecare site, unde te-ai logat pana acum cu vechiul tau cont FB si schimbi contul la cel nou sau la o adresa de e-mail.

| adytzoi a răspuns:

In termenii si conditiile pe care le-ai luat la cunostinta in momentul deschiderii contului era specificat si cazul asta.
Atat timp cat ai continuat procesul de inregistrare inseamna ca ai citit si ca esti de acord cu termenii si conditiile de utilizare ale platformei Facebook!