| Mâcrofon a întrebat:

Pentru cei care se pricep la calculatoare. merita sa cumpar urmatorul calculator? adica merge fifa 11 fara sacadari?

Procesor
Model Procesor:AMD Sempron LE-140Frecventa procesor (MHz):2700
Placa de baza
Video integrat:NVIDIA GeForce 7025Retea integrata:Realtek PHY RTL8201EL 10/100Sloturi:1 x PCI Express x16
2 x PCI
1 x PCI Express x1Sunet integrat:6 CanaleChipset:Nforce 630A / GeForce7025

Memorie
Tip RAMbig grinDR3Capacitate (MB):2048Frecventa memorie (MHz):1333
Unitati de stocare/optice
Capacitate HDD (GB):500Interfata HDD:SATA IIViteza de rotatie (rpm):7200Unitate opticaDVD±RW

4 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Calculatorul e decent, dar fara o placa video dedicata, nu cred ca iti vamerge fluent FIFA 2011.

| unknownn a răspuns:

Nu-ti va merge nici la low, prea slab calculatorul, trebuie ceva de 2 ori mai tare ca asta ca sa-ti mearga

| Gabriel892 a răspuns:

Nu o sa iti mearga pe video onboard ce vrei tu

| cataalecs96 a răspuns:

Uite aici un site care iti arata ce piese iti ptrebuie ca sa mearga fifa 2011:http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=950&game=FIFA%202011