| nutuxcristian a întrebat:

Placa video 'NVIDIA GEFORCE GT630, 2GB,este buna de rulat GTA IV sau SIMS 3 pe ea? Impreuna cu un procesor INTEL PENTIUM 3GHz. Multumesc, ofer funda + vot.

9 răspunsuri:
| hashu1985 a răspuns:

Cauta o placa video 1gb pe 256biti, chiar daca este la SH, GT 630 nu e stralucita pentru jocuri chiar daca are 2gb datorita latimii de banda mici si a procesorului grafic, mai bine orienteaza-te la un ATI HD 7770, HD7850 sau un R9 270.Pe de alta parte orice placa mai buna va face bottleneck(va fi limitata) de procesor care nu este dual-core...si inca ceva, este recomandat un minim de 4gb ram. Cu alte cuvinte upgrade-ul va fi cam inutil atata timp cat nu schimbi platforma...cam cele mai ieftine procesoare cat de cat OK pentru gaming ar fi ori un Athlon X4 pe socket FM2/FM2+ sau un FX 4300 pe socket AM3

| nutuxcristian explică (pentru hashu1985):

Imi poti da tu, te rog, un link cu un desktop pc, dupa parerea ta? Dar pana in 1400 lei, te rog

Răspuns utilizator avertizat
| Nerd³ a răspuns:

Bine ca toti sunteti tari in gura pe net. Daca mama ta iti permite sa o numesti maimutoi, eu nu iti permit. Ca nu mi-ai dat tu de mancare, si nu m-ai dus tu la gradinita. Poti sa te duci sa vorbesti cu prietenii tai, dar raspunsul tau este prost. Zici ca ai pc super performant? Daca merge sacadat, nu il ai. Nu te mai lua in gura cu necunoscuti cand nu iti poti sustine punctul de vedere. Chiar nu imi pasa de timpul tau pierdut, n-am nevoie sa ma bage in seama un copil care se crede smecher doar ca e pe net. Du-te si spune-le prietenilor tai, you just got owned.

| Georgemtb a răspuns:

Sims 3 da da Gta IV nu stiu

| Fcmd_Juglan_1997 a răspuns:

Placa asta pe care o ai tu este mai buna pentru fps la cs modul de joc Deathrunwinking
(P.S:doar ti-am spus la ce e buna)