| anonim_4396 a întrebat:

Pot activa GPS-ul unui telefon fara ca persoana sa isi dea seama?

3 răspunsuri:
| seularts a răspuns:

Normal ca poti, daca ai echipamente in valoare de vreo 50.000 de euro ca sa faci asta de la distanta! Daca ai access direct la telefonul ei (you creepy stalker) atunci e moca!

| Crayzshgd a răspuns:

Nu prea. Poți sa îl activezi, dar dacă întra în setări sau da de bara în jos va vedea.

| seularts a răspuns (pentru Crayzshgd):

De fapt te contrazic putin aici. Se poate fara sa vezi in setari daca ai access root la telefon si un linux instalat pe el ca sa poti sa ii modifici setarile in backend fara sa se afiseze in frontend. E complicat si migalos si poti srica si OS-ul telefonului daca nu sti ce faci. Dar NIMIC nu este imposibil ^_^