| fatalitytpu a întrebat:

Pot sa imi schimb semnatura de pe buletin? ( adica am deja una dar as vrea sa o schimb pentru ca nu imi mai place )

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai semnat cererea pentru eliberarea cartii de identitate (scria cumva buletin acolo?) si nici aia nu mai ai cum s-o modifici, de altfel nu are mare importanta. O sa poti semna cum vrei cand o sa-ti schimbi CI, la 18 ani.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pe cartea de identitate nu exista semnatura, semnatura era pe buletinul de identitate, care nu se mai face de multi ani. Daca ai buletin de identitate nu ai voie sa-l modifici. Numai bine!

| fatalitytpu explică (pentru Ioandelasal):

Eu ma refer la faptul ca eu am implinit 14 ani si m-am dus sa fac buletin. apoi m-a pus sa semnez pe o foaie nu stiu ce. de aia intreb daca pot schimba semnatura.

| Ioandelasal a răspuns (pentru fatalitytpu):

Ai semnat cererea pentru eliberarea cartii de identitate (scria cumva buletin acolo?) si nici aia nu mai ai cum s-o modifici, de altfel nu are mare importanta. O sa poti semna cum vrei cand o sa-ti schimbi CI, la 18 ani.

| 0rlando a răspuns:

Bineînțeles că nu. Doar dacă pierzi buletinul și îți faci altul. Dar de când au buletinele semnături pe ele?

| Laura a răspuns:

Știi măcar ce e ăla buletin?laughing