| Pnin a întrebat:

Ce se intampla daca iti refaci buletinul la un an de la expirare?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Probabil vrei sa spui ca vrei sa-ti preschimbi CI care a ajuns la termenul de valabilitate.
In prezent, in pandemie si stare de alerta nu se intampla nimic, valabilitatea CI a fost prelungita pe toata durata starii de alerta si inca 90 de zile dupa incetarea starii de alerta.
In conditii normale vei fi amendat si, de altfel, nu te vei putea folosi de CI cu valabilitate expirata.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca primesti amenda.

| sierra1 a răspuns:

Adică ai circulat un an, cu el expirat? sau intrebi așa, intr-o doară?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poate primești o amendă. Dar poate te iartă.

| Ciprian09 a răspuns:

Nimic,nu se intampla nimic..mergi,iti faci actele pentru schimbare C.I si aia e. succes

| hacktek a răspuns:

Nimic. Nu te amendeaza nimeni la Evidenta Populatiei.