| anonim_4396 a întrebat:

Poți conduce pe terenuri agricole sau pe lână autostradă mașina dacă nu ai permis?

5 răspunsuri:
| mi25 a răspuns:

Inclusiv drumul de carute este drum public.

| Iote a răspuns:

Nu ai voie sa conduci nicaieri daca nu ai permis.

| Brizbriz a răspuns (pentru Iote):

Ai dreptul sa conduci ORIUNDE, fara permis, beat, cand ai 11 ani
atat timp cat rotile nu sunt pe un drum declarat oficial ca fiind public

insa atentie, chiar daca nu e asfaltat, un drum tot poate fi "drum public" si acolo sa ai nevoie de permis

| Iote a răspuns (pentru Brizbriz):

De aia sunt atat de multi inconstienti pe drumuri si atat de multe accidente, daca toti au mentalitatea ta.

| Brizbriz a răspuns (pentru Iote):

Lol, ce legatura are mentalitatea cu legea?!?
nu am spus SA mergi in felul ala, am spus doar ca POTI, pentru ca nu e ilegal