| j1NNNx a întrebat:

Recomandati site-ul cel.ro? vreau sa imi iau o placa video de acolo.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Da, sunt OK. E unul dintre magazinele online de unde cumpăr electronice și au fost mereu prompți și marfa de calitate. Și la preț bun.
Evident, oferă și garanție, că sunt obligați de lege (dar ar fi făcut-o oricum, altfel și-ar face reclamă proastă dacă nu rezolvă plângerile clienților și ar da faliment în scurt timp).

11 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Mai bine iti cumperi din magazin, asa poti sa reclami daca vor fi probleme si poti beneficia de garantie.
O zi buna happy

| suntserios a răspuns (pentru caramela):

Si ce il opreste sa reclame daca cumpara online? Si de ce nu ar primi garantie daca va cumpara online?

| mihai69 a răspuns (pentru suntserios):

Hai mă, te pui cu un „Expert TPU"?!?
rolling on the floor
===
Later edit: mesaj primit de la roboțelu' tembelu' TPU pentru textul de mai sus:

„Te rugăm să verifici enunţul pe care l-ai scris şi să elimini majusculele care nu sunt necesare! Îţi reamintim că majuscula (litera mare), nu se foloseşte decât pentru prima literă din propoziţie, pentru numele proprii şi acronime (de ex.: ONU, CFR, UEFA).
Enunţurile scrise numai cu litere mari sunt deranjante, inestetice şi mai puţin lizibile, aşa că am aprecia dacă ai folosi majuscula numai atunci când este cazul!
Echipa TPU.ro şi ceilalţi utilizatori îţi mulţumesc!"

N-aveți pentru ce!

| caramela a răspuns (pentru suntserios):

A fost un simplu raspuns si parerea unui om care a fost "ars" cumparand online...
O zi buna!

| suntserios a răspuns (pentru caramela):

Experienta ta personala e irelevanta in a caracteriza tot comertul online.
Si totusi nu ai raspuns la intrebari

| caramela a răspuns (pentru suntserios):

"Cand esti "fript" sufli si in iaurt...
Asa ca, fiecare are dreptul la opinie...

| suntserios a răspuns (pentru caramela):

Da, dar nu am inteles de ce ii spui ca nu primeste garantie si nu poate face reclamatii? Asta nu are nicio legatura ca tu te ai fript cu o un produs odata. E doar o dezinformare.

| caramela a răspuns (pentru suntserios):

Nu am afirmat ca n u ar primi garantie, am zis doar ca, la magazin iti da garantie cu siguranta.
Daca tu vrei sa te certi si sa imi cauti motive, afla c a nu sunt dispusa ca cauta polemica!
Nu am facut-o in cei 6 ani, si nici nu am de gand sa o fac!

| suntserios a răspuns (pentru caramela):

Ba tu ai cam afirmat...

"acum 2 ore | caramela a răspuns:

Mai bine iti cumperi din magazin, asa poti sa reclami daca vor fi probleme si poti beneficia de garantie."

Nici eu nu caut polemica, incerc sa pricep doar de ce dai informatii eroante.

| caramela a răspuns (pentru suntserios):

Si unde este afirmatia ca online nu ar primi garantie?
Eu am zis ceea ce am gandit si hai sa ne oprim ca nu asta este scopul nostru.
Vad ca esti pornit, daca ceva nu iti convine, adreseaza-te adminilor!
Scurt si la obiect!

| suntserios a răspuns (pentru caramela):

Ti am dat copy paste la raspunsul tau... daca nu stii sa il citesti nu e problema mea, dar iti spun eu ca acolo ai afirmat... ai scris clar, iti mai dau odata paste

"Mai bine iti cumperi din magazin, asa poti sa reclami daca vor fi probleme si poti beneficia de garantie"