| florea22 a întrebat:

Referitor la intrebarea care am publicato acum 2 zile, daca beneficiez de indemnizatie pentru cresterea copilului daca in luna august-saptembrie2008 am intrerupere2 saptamini, eu am scos de la casa de pensii din Bucuresti o adeverinta in cara scrie ca in luna august 2008 am cotizat la plata, dar cu o suma de aproximativ 2milioane si ceva (bani vechi). Aceasta suma se poate lua in consideratie pentru calcularea celor 12 luni? Am nascut in luna iulie anul acesta.Va rog nu neglijati intrebarea mea

Răspuns Câştigător
| EUSIATIT a răspuns:

Sincer nu cred ca ai sanse sa primesti acei 800 de ron pentru ca legea spune asa daca ai lucrat cel putin 12 luni in 24 de luni adica 1 an in 2 ani neintrerupt atunci primesti toate drepturile .la tine este cam incurcata pb sincer trebuie sa mergi la un inspector la itm sa te lamureasca altfel .fiecare isi sp parerea,,, consulta legea si specialistul ca .bebe ii trebuie pamparsi sa creasca si ei nu ti dau nimic ok bafta si sa poti rez

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci copilul are 4 luni, http://74. 125. 77. 132/search? cu=cache:2IpiTvelp7IJ:...clnk&gl=ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sti cum spune legea? sa ai venit impozabil in ultimele 12 luni anterioare nasteri.si eu beneficiez de cele 6+2 mil=8.am avut si eu pe o luna 13 zile lucrate si mi sa luat in calul.deci poti sa faci bani "dand cu sapa "si platesti impozit la fisc dupa ei, inseamna ca ai venit si deci poti sa beneficiezi.nu e neaparat nevoie sa fi fost angajata.