| DnulClio a întrebat:

S-au scumpit toate și salariile au rămas la fel. Chiar și proteinele mele au crescut și cu 30 lei fiecare. Să nu mai zic de prețul transportului care s-au dublat. Plăteam 6 lei pe un bilet cu autobuzul acum dau 10. Gazele și curentul deja sunt un clișeu. S-au scumpit și lemnele pentru că m-am gândit să revin la soba. Va creste rata infracționalității cu aceste tulburări de prețuri? Încă sunt pensii de 600 lei și salarii de 1500 lei program full time, in 2022. Încă vad anunțuri de angajare, cu angajez secretara fara experiență, open mined, salariu 1000 de euro. Cum sa nu te duci? Asta e capitalismul din ziua de azi? Să devii sclavul cuiva doar pentru ca are bani?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai s-au scumpit si salariilehee hee laughing Vorbind serios ce vrei sa faci? Au iesit in strada sa-i apere pe magistratii care isi bat joc de aceasta tara dar pentru tampenia asta nu ies. Ne spun ca gazele s-au scumpit pe bursa cu 60% dar eu vad pe factura ca s-au scumpit cu 500% si pentru asta nu se iese in strada. asta nu-i regim pentru cei saraci. Saracii pot sa moara. Cei bogati sa traiasca.

| Yuoia a răspuns:

"Va creste rata infracționalității cu aceste tulburări de prețuri?"
Da!
"Încă vad anunțuri de angajare, cu angajez secretara fara experiență, open mined, salariu 1000 de euro."
Astea sunt anunturi cu dedicatie. Sunt obligati de lege sa dea anuntul. Dar e angata nevasta, fiica sau amanta.