| anonym000000 a întrebat:

am un calculator Fujitsu Siemens. si nu stiu cum sa setez din bios sa imi booteze windowsul de pe stick-ul usb. am gasit la boot device, cd-rom,diskete,hdd,land, si la hdd, imi apare si stickul usb,dar nu stiu cum sa il selectez si sa booteze de pe el,daca dau space imi apare un semnu exclamarii in fata lui, iar daca apas enter nu are nici un efect.

7 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Vezi apasă F12 sau F8 pentru boot menu și alegi de acolo usb!

| AgathaRo a răspuns:

Ai facut stick-ul bootabil?

| anonym000000 explică (pentru AgathaRo):

Da happy l-am facut bootabil.

| AgathaRo a răspuns (pentru anonym000000):

Ce interfata are tastatura PS2 sau USB?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stick-ul trebuie sa fie boot-abil, formatat in mod acceptat de bios-ul computerului, adica fdd usb, hdd usb, etc, in functie de ceea ce permite bios-ul, eventual, daca mai exista suport pe site producator, sa incepi cu update de bios (oare de ce nu spun oamenii ce model detin ca sa fie un raspuns complet si adecvat?) un utilitar bun este la http://www.rmprepusb.com/home/rmprepusb-manual

| pozeanimate a răspuns:

Cu sagetile jos sus si cu enter se lucreaza atunci cand vrei sa selectezi care sa boteze primul
dar cel mai simplu este
cand porneste pc sa apesi f10 sau f11 sa apara boot menu
http://www.pendrivelinux.com/wp-content/uploads/boot_harddisk.jpg
si alegi stikul usb hdd
si va bota fara sa umbli in bios direct

| Tagaso a răspuns:

Din bios selectezi USB prima opțiune de boot după care apeși tasta F10 pentru salvare opțiuni, nu space.