| EUSIATIT a întrebat:

Salariu minim pe ec 600 de ron ce. si cit % se retine si iei 450 de ron? inpozit cas somaj etc si ce poti face cu acesti bani? CRedeti ca s ar descurca BAsescu ci ei [de fapt toti din parlament macar 6 luni sa aiba in buizunar acesti bani si nimic mai mult. comentati [ rasp si la partea 1 a intrebarii ca ma disperaaceasta suma pentru care muncesti o luna de zile cite 10 ore pe zi ca e.patron]

1 răspuns:
| luiza a răspuns:

In primul rand salariul minim care e de 600 si pensia minima care e de 350 nu sunt afectate de taierile lui Boc, dar ai dreptate sunt multi salariati in situatia sa nu se descurce, acum e cum e dar vine toamna si le incep copii scoala, vine iarna si cheltuielile la bloc...si preturile in continuua crestere. Si crezi ca basescu nu stie ca nu ne putem descurca din banii astia dar nu le mai pasa, vor doar banii nostri.