| liviu00 a întrebat:

Daca basescu iese presedinte din nou, in cat timp credeti ca vom avea un guvern? (luand in considerare ca pnl+psd o sa aiba majoritate in parlament)

11 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu vreau sa ma gandesc la varianta asta.

regis
| regis a răspuns:

@enigma - nu exista un ultim candidat care poate fi propus. Presedintele POATE cere dizolvarea Parlamentului, chiar si asta numai in anumite conditii, nu este o obligativitate dizolvarea Parlamentului dupa trei guverne respinse. Si in ciuda declaratiilor de razboi si a antecedentelor in fortarea limitelor constitutionale, sunt convins ca Basescu se va gandi de zece ori inainte sa treaca la fapte, avand in vedere ca PDL a pierdut mult din electoratul pe care il avea in 2008.

| Flav a răspuns:

Imediat. Crin isi va schimba pozitia si va spune ca s-a inteles cu Basescu in ciuda declaratiilor din trecut. In politica, strategia se schimba mai rapid ca mutarea unui pion la sah.

HepHap
| HepHap a răspuns:

Relativ repede. Va avea la dispozitie voturile PDL, voturile noului grup al independentilor, format prin exod in ultimele 2 luni, la care se vor adauga parlamentari PNL si PSD, care isi vor parasi partidele dupa 6 decembrie.

| mariazet45 a răspuns:

Daca va iesi Basescu se va impauna cu vointa poporului si speranta ca pdl va creste si va risca pentru ce el oricum nu are nimic de pierdut. madalina a zis bine in vreo 10 ani.

| liviu00 explică:

@SweetAngel
Daca nu iti pasa, de ce raspunzi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti bate tu capu cu asta (oare!)in vreo 10 ani lenesi melci si mosi. da-l in masa de basescu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, dar mi-ai stricat dimineata sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tinand cont ca urmatorul candidat propus pentru functia de prim-ministru va fi si ultimul candidat ce va putea fi propus, vom avea relativ repede guvern, altfel vom avea alegeri anticipate, si nici un parlamentar nu doreste sa-si piarda scaunul pentru care a platit foarte multi bani.Asa ca...indiferent daca liberalii se vor alia cu PSD sau nu, urmatorul candidat, oricare va fi el, va trece cu siguranta de parlament.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa-l puna pe poneiasu de boc... ce bun este el ca prim-ministru, a primit nota 1 la programu anti-criza. tara de ****

Răspuns utilizator avertizat