| Vdariusbubu a întrebat:

Vreau sa-mi pun, pana vin caldurile din iulie, aer conditionat. As vrea sa stiu cum sunt aparatele de la Electrolux. Daca aveti sau stiti pe cineva care are, sa spuneti cum merg, cat sunt de bune. Tot.

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Sunt BUNE fabricate in Suedia, silentioase.Ai grija sa-ti calculezi bine spatiul pe care vrei sa-l racesti sau incalzesti si de preferinta aparatul sa fie inverter. Inverterul are consum redus de energie, sunt un pic mai scumpe decat cele normale dar se merita, diferenta de pret se amortizeaza prin consumul redus de energie.Si inca ceva, majoritatea persoanelor se ''infig'' la aparate de 9000 BTU dar este insuficienta sursa de racire pentru un apartament cu 2 camere de exemplu.
Poti calcula aerul conditionat de care ai nevoie aici
http://www.aer-conditionat.com.ro/calculator_putere.php

Bafta!

| lauramonica2 a răspuns:

M-ai bine cumparati un aer conditionat de la Neo.Este foarte bun! Eu il am de 2-3 ani de zile si este foarte bune, merge bine.