| Brzvi a întrebat:

Salut
Acum 2 zile am făcut prostia sa fur ceva din supermarket. Nu am fost prins atunci, dar in seara asta am pus pe cineva sa vada daca mai sunt lucrurile alea de am furat eu acolo, lăsasem ambalajul acolo. Mi-a spus ca nu mai erau. Eu ma gândesc ca au observat si fac un inventar si imi e frica sa nu se uite pe camere sa vada cand am furat. Daca nu am fost prins atunci se mai pot uita pe camere? O sa mi faca plângere
A mai pățit cineva ceva asemănător? Cert e ca imi pare foarte rau

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca vei mai intra acolo si ai fost filmat, te vor agăta, vei avea interdictie sa mai intri. Daca mai si repeti figura, pot sa cheme Politia.

| Yurisa a răspuns:

Nu esti prea inteligent huh?
In primul rand sa nu mai furi, depinde de ce varsta ai poti raspunde penal.
In al doilea rand, nu mai ai ce face, nu mai repeta fapta si nu mai intra in magazinul ala pentru o vreme.
In al treilea rand, rade-te in cap

| ErnestIonuț a răspuns:

Am un prieten, furase de 3 ori si l-au lăsat așa după a 4 oară a fost prins și băgat într o cameră au venit si jandarmii au bătut la el si i-au facut si dosar penal

| Stilgar a răspuns:

Am fost si eu copil, dar parca nu eram asa idiot. Ce e in mintea voastra, fratilor? Daca erai copilul meu si faceai asa ceva, te nenoroceam. Hoti de mici...

| Brzvi explică (pentru Stilgar):

Am greșit, îmi pare rau, am vrut sa ma duc sa l plătesc dar sunt sigur ca mi-ar fi făcut plângere

| Brzvi explică:

Am furat ceva mic de, de vreo 30 de lei, imi pare rau, as fi vrut sa ma duc sa-l plătesc a doua zi doar ca imi era frica ca imi face plângere, voi nu ati avut niciodată o prostie?

| Stilgar a răspuns (pentru Brzvi):

Am facut o gramada, cand eram copil, dar toate erau simple copilarisme. De furat din magazine nu se punea problema.