| SplashXX a întrebat:

Salut! Acum ceva vreme s-a dat o lege care spune ca actele plastifiate sunt invalide. Certificatul meu de nastere este plastifiat. Acesta a fost eliberat in orasul meu natal, dar, eu nu mai locuiesc in acel oras, locuiesc intr-un oras in partea cealalta a tarii, iar drumul dintre aceste doua orase este de peste o zi. Daca vreau sa imi refac certificatul de nastere, trebuie sa ma intorc in orasul natal, sau pot sa scot certificatul de nastere si unde locuiesc acum?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru duplicat de certificat de naștere mergi la primăria din orașul unde te-ai născut cu buletinul și ți-l dă pe loc.