| Th3Li0N a întrebat:

Salut am 1, 5gb ddr2 si placa de baza suporta 4 gb ddr2 si as vrea sa cumpar o placuta de ram de 2gb ddr2 dar o sa fie compatibila cu celelalte placute? Ca as vrea sa cumpar una de 2gb ddr2 800 mhz dar celelalte nu stiu de cat mhz is! funda

5 răspunsuri:
| christishor a răspuns:

Salut, deci problema nu e in compatibilitatea pieselor ci in functionarea lor daca tu o sa mai pui un ram pc-ul tau o sa ruleze tot cu 2 cat avea inainte si probabil o sa te trezesti ca se restarteaza fara sa faci nimic de aceea e bine ca dupa ce bagi si celalalt ram sa instalezi windows-ul pentru a folosi toata memoria ram la capacitate maxima. bft

| Th3Li0N explică (pentru christishor):

De fapt sa reinstalez windowsul cred ca asta ai vrut sa scrii

| christishor a răspuns (pentru Th3Li0N):

E tot aia cat de destept sa fii sa intalezi 2 windows-uri lol...

| Th3Li0N explică (pentru christishor):

O lasa-ma ca si cu ochii inchisi instalez un windows

| christishor a răspuns (pentru Th3Li0N):

Aha bine