| Alexsad9711 a întrebat:

Salut.Am 16 ani de de 2 ani fac sala acasa.Nu am exagerat niciodata cu greutatile si nici nu am s-o fac.Nu ridic greutati prea mari ca sa nu-mi afecteze spatele si nu ridic nici deasupra capului. Arat destul de bine la ani astia si lucrez doar biceps,triceps,piept, picioare.umeri,si trapez si putin spatele, Credeti ca e normal sa fac sala la 16? exista riscuri?

4 răspunsuri:
| ToffyNR1 a răspuns:

Nu exista riscuri, de ce ar exista, pentru ca nu cred ca faci culturism in care sa iei proteine si alte chestii din astea.Totusi nu vreau sa fac reclama proasta fara sa vreau, proteinele doar iti asigura nutritia, energia pentru a putea rezista mai mult.Dar e bine ca faci, eu eram foarte gras acum vreo 2 ani in urma, dar acum de cand am inceput sa fac miscare si ridic greutati am slabit foarte mult.Deci clar nu este niciun risc, se poate spune ca te mentii in formalaughing. Succes!

| dnk10 a răspuns:

E in regula...si eu am inceput ca de pe la aceeasi varsta. Cat despre inaltime esti ok, ba chiar sunt sigur ca te vei mai inalta cativa cm buni pana la 18-20 de ani happy.

| Alexsad9711 explică:

Scz am uitat sa precizez inaltimea 1.80

| Lucianps a răspuns:

Daca esti mic de inaltime iti recomand sa astepti pana la 18 ani, dar daca esti mare de inaltime poti sa continui