| Georgian22 a întrebat:

Salutare.Cum credeti ca ar fi mai bine sa lucrez la sala? :
Varianta 1 : luni-piept; marti-spate; miercuri-picioare; vineri-brate
Varianta 2 : Luni : piept,umeri triceps; Marti : spate,trapez,biceps; Miercuri : picioare si gambe; Joi :piept, spate.:Vineri : brate /

Răspuns Câştigător
| ThePowerlifter a răspuns:

Fa-o pe a doua. Dupa parerea mea e bine ce zice Angel acolo, sunt de acord cu el, plus ca stie ce zice sa stii. Personal, stiu ca trebuie sa lucrezi fiecare grupa musculara de doua ori pe saptamana, Lasa-i pe aia de la sala, probabil ca vorbesc cu tine pentru ca te vad incepator si zic wow iaute-te la asta nu stie ce face, eu sunt mai mare ca el, hai sa ii zic eu ca sunt eu un destept. Si in realitate poate ca multi dintre ei nici nu stiu ce zic. Fiecare e diferit la sala, fiecare are un stil.

8 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Varianta a 2-a.

| K0sti a răspuns:

Luni-tate; Marti-harca; Miercuri-copanele; Vineri-aripioare!

| MidnightR a răspuns:

A 2-a dar o sa te lesine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MidnightR):

A doua varianta e clar o PROSTIE.

1. marti face spate si joi tot spate? serios?

2. joi piept si spate? 2 grupe mari la acelasi antrenament? Inseamna sa stea 2 ore la sala! + ca a doua grupa o sa fie praf.

| MidnightR a răspuns (pentru Cosmin86):

De asta am si zis ca o sa-l lesine.Nu o sa faca mai nimic la spate joi.
Incercai eu azi spate iar, am facut marti ultima data, de abia mearsa la spate.
Piept merge de 2 ori pe saptaman, spatele e prea mare. Oricum daca il face o sa renunte, prea putin timp de odihna pentru muschi.

| ThePowerlifter a răspuns:

Salut! Al doilea este exact ca programul lui Angel Fitness. De acolo te-ai inspirat? Si da, as merge cu al doilea.

| Georgian22 explică (pentru ThePowerlifter):

Da de acolo am luat.Dar nu stiam cum sa lucrez stii ca aud de la unii din sala ca domnule ca faci spate apoi iar spate si nu are timp sa se odihneasca muschiul ca e mare si pana la urma mi-am zis sa fac prima varianta

| ThePowerlifter a răspuns (pentru Georgian22):

Fa-o pe a doua. Dupa parerea mea e bine ce zice Angel acolo, sunt de acord cu el, plus ca stie ce zice sa stii. Personal, stiu ca trebuie sa lucrezi fiecare grupa musculara de doua ori pe saptamana, Lasa-i pe aia de la sala, probabil ca vorbesc cu tine pentru ca te vad incepator si zic wow iaute-te la asta nu stie ce face, eu sunt mai mare ca el, hai sa ii zic eu ca sunt eu un destept. Si in realitate poate ca multi dintre ei nici nu stiu ce zic. Fiecare e diferit la sala, fiecare are un stil.

| HaLkPiGodZZiLaMD a răspuns:

Daca ai de gind sa primeste proteine sub forma de prafuri atunci e bine dar daca nu nuface sa te antrenezi in 5 zile.Treci la 3 zile mai bine Luni, Marti si Vineri si de fiecare data incearca sa incluzi o grupa mare de muschi.