| MaStErShOt a întrebat:

Salut, am abonament de internet de la upc de 120 mb de vreo 2 luni, se poate sa trec pe abonament de 150mb, tot de la upc? adica fara sa reziliez contractul pe care il am acum, sa platesc clauze bla bla si sa fac unul nou.

Răspuns Câştigător
| beniamin1994 a răspuns:

Se poate dar trebuie sa ii anunti inainte cu 30 de zile!
si se poate de la unul mai ieftin la unul mai scump!
Si din moment ce semnezi contractul iar tot 2 ani! nu un an si 10 luni! funda?

2 răspunsuri:
| wintermee11 a răspuns:

Din cate stiu, da, se poate. Poti trece de la un abonament mai scump pe durata contractului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Absolut, atat timp cat treci la un abonament mai mare nu ai nicio restrictie ca doar le dai bani in plus