| nimicitorul a întrebat:

Salut,am auzit ca la telefoanele Nokia multe jocuri se cumpara este adevarat?

5 răspunsuri:
| Cedry2k8 a răspuns:

Aproape toate.

| nimicitorul explică (pentru Cedry2k8):

Si daca descarc jocul de pe net in calculator iar apoi il transfer in telefon prin cablu de date si il instalez merge?

| Cedry2k8 a răspuns (pentru nimicitorul):

Daca la Xperia Arc S al meu nu merge... la Nokia al tau sigur nu.

| VictorL a răspuns:

Buna.
Da e adevarat sunt jocuri Gratis doar ca trial sau Demo (adica pe o perioada de timp) iar apoi iti apare un mesaj ca trebuie sa le cumperi.
Nokia sunt bune in schimb nu au android.
Mai ales ca acum a aparut Nokia Lumia care are Windows Phone!
Mai multe aplicatii sunt care se pot cumpara de la operatorul tau sau de pe site-ul official nokia.com

| nimicitorul explică (pentru VictorL):

Poi si cam cat costa un joc de exemplu Tmple Run?