| sebastyanSEBI a întrebat:

am comandat ceva de pe okazii iar timpul de livrare era de 2-3 zile, au trecut deja 5 zile si nu a ajuns.Peste 2 zile plec din tara, ce se intampla daca nu sunt acasa cand ajunge coletul, este trimis inapoi la vanzator? sau ce se intampla? (livrarea se face cu Posta Romana prin ramburs) fundahappy

4 răspunsuri:
| HDR10 a răspuns:

Daca ai pe cineva cunoscut il rogi sa-l ridice de la posta! Lasi doar o copie de buletin. Daca nu il ridici, coletul va merge retur la vanzator si tu vei primi un calificativ negativ.
Sper ca te-am ajutat.
Bafta

| Scorpiel a răspuns:

Daca nu are cine sa-l ridice coletul se va intoarce la cel care l-a trimis.

| razvybossu95 a răspuns:

Daca nu o sa ajunga pana tu pleci din tara, coletul va fi trmis in termen de nu mai stiu sigur cate zile de la sosirea lui la posta happy

| Gusti_Draghici_1998 a răspuns:

Daca livrarea nu ajunge pana pleci tu din tara, coletul va ramane la posta de care apartii tu si va sta acolo cateva zile, iar apoi se va intoarce la vanzatorwinking
Ti-o spun din proprie experientawinking