| Sebiiiii13455 a întrebat:

Am comandat un colet de pe Altex si imi este livrat cu Urgent Cargus, singura chestie e ca am comandat pe numele meu si in perioada asta nu sunt acasa. In cazul acesta o ruda de a mea poate prelua coletul, de exemplu mama mea?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Coletul poate fi primit de parintii tai, frati/surori sau prieteni, atat timp cat se plateste contravaloarea comenzii facute la Altex.
Curierul va suna la numarul trecut pe factura. E indicat ca cel care ridica comanda sa aiba acces la el, sa stie cand apare masina. Sau, daca te suna pe tine, sa dai curierului numarul persoanei care va ridica pentru tine acel pachet.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Curierul livreaza oricui se afla la adresa de pe colet

| mihai69 a răspuns:

Desigur. Eventual lași datele C.I. să le treacă în actele lui curierul (seria și nr.)