| Sooorin a întrebat:

Salut, am cumparat TP-LINK Usb Adapter Wireless G de 54Mbps, l-am instalat si cand il deschid trebuie sa imi arate niste retele ( dupa cum spune pe ghid de instalare ) dar nu mi le arata, trebuie sa cumpar si router-ul?sad

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Normal ca trebuie sa cumperi si router ca altfel nu ai retea wireless. Ai cumparat un adaptor pentru retea wireless dar tu nu ai retea wireless si atunci ce sa vada? Daca nu se vede nimic inseamna ca nici vecinii nu au wi-fi. Obligat trebuie sa-ti cumperi si router.

| akka4 a răspuns:

Pai daca nu ai un router wireless ce retele sa iti arate?
Iti trebuie si router conectat la internet sau daca gasesti vreunul fara parola la vecini te poti conecta. Dar in cazul tau, nu ai vecini cu routere wireless, deci trebuie sa iti cumperi tu.