| lighting a întrebat:

Salut,
Am facut un abonament la orange in iulie 2010, a trecut un an, pot sa prelungesc contractul in scopul cumpararii unui alt telefon?

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Depinde în ce termeni a fost încheiat contractul. Dacă ai beneficiat de reduceri sau telefon gratis, de obicei contractul este pe 2 ani. Este bine sa citeşti contractul vechi. Dacă a expirat, poţi sa te duci să reînoieşti contractul, cu beneficiile ofertei. Dar apoi devii captivă încă o dată pe perioada contractului.

| IngerAlb a răspuns:

Da

| lighting explică:

Contractul e de 2 ani, dar un an a trecut.

| Elianna a răspuns (pentru lighting):

Dacă este pe 2 ani, nu poţi să faci nimic. Abia dupa înca un an poţi să închei un nou contract. Tu acum eşti captiv/ă, nu poţi sa te muţi la altă companie de telefoane şi nici să beneficiezi de oferte de început de contract.

| Aideen a răspuns:

Depinde pe ce perioada ai facut contractul.