| chupanezu a întrebat:

Salut. Am fost sa schimb simul la un magazin Orange. Am cartela prepay. Nu a fost nevoie sa platesc nimic insa doamna de acolo nu mi-a mai dat inapoi simul vechi iar mie m-i-a fost rusine sa il cer. Trebuia sa mi-l dea? Sau se retine de catre ei simul vechi atunci cand se schimba? M-as duce sa il cer. Doamna a fost draguta si mi-a copiat numerele de telefon pe simul nou insa cred ca au ramas pe simul vechi de la ea. Multumesc.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sim-ul vechi nu se da inapoi.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu va face nimic cu el.

| relian a răspuns:

Trebuia sa til dea,poate ca tu nu vrei sa lasi numere de telefon pe acel sim altora.
Poti sa il ceri inapoi, asta daca crezi ca ai numere secrete, daca esti persoana publica, presedinte de tara etc laughing
Daca is doara numere de telefon ale unor oameni normali, nu mai bate drumul sa ceri ala inapoi.Cred ca lo si aruncat la cos pe acolo.
Faci cum vrei este simu tau, alegerea ta, de dat daca il mai are, o sa til dea.

| Wr3nch a răspuns:

Nu trebuie sa til dea, sim-ul vechi se distruge, la fel cum la banca iti taie cardul vechi.

| dannyel86 a răspuns:

Sim-ul vechi se returneaza obligatoriu la client daca nu a reusit sa transfere numerele pe cartela noua. Daca doamna de la ghiseu a facut asta, nu mai avea rost sa primesti si sim-ul vechi. Eu mi-am schimbat de mai multe ori cartela Orange (am pastrat numarul) si nu am primit sim-ul vechi decat ultima data. L-am luat pentru ca mi-a fost dat, dar nu i-am mai dat importanta (noul sim e cel care conteaza).

| Lioana a răspuns:

Trebuia sa-l ceri, fara rusine daca voiai sa pastrezi sim-ul. Acum daca te duci e prea tarziu. Poate l-a aruncat sau poate l-a pus intre alte sim-uri schimbate si nu va mai sti care e al tau.

Răspuns utilizator avertizat
| IarsiIar a răspuns:

SIM-ul vechi a fost dezactivat odata cu inlocuirea lui. Chiar daca ti-l dadea tot nu-l puteai folosi.
Iar SIM-ul vechi este distrus. Nu ti-l foloseste nimeni din Orange. Oricum ei au acces la tot "ce misca" in contul tau, nu le trebuie un sim.