| iooon a întrebat:

Salut.am net de la upc, in contract scrie ca am vitaza de download 12Mb, iar viteza de upload 2Mb.si eu nu downloadez cu mai mult de 1.3-1.4Mb/s. stiti cumva cum m-ati putea ajuta?

2 răspunsuri:
| Kid_4219 a răspuns:

Schimba-ti providerul (firma) de internet daca nu esti multumit. Noi nu putem sa iti marim viteza :))
p.s : Depinde de distanta si modul in care vrei sa downloadezi ceva (mai exact, cu ce anume)...Si eu daca downloadez ceva din US / Australia. downloadez cu cativa kb/s. www.speedtest.net

| liviustefan89 a răspuns:

Nu are cum sa te ajute nimenilaughing pentru ca u daca ai descarca cu 12 mb inseamna ca ar trebui sa ai viteza de peste 100 mb, e normal sa iti descarce cu atat pentru ca u ai viteza de 12 mb pentru navigare nu de download, depinde si pana la cati mb iti rezista banda de legaturawinking si eu am viteza de 10 mb si descarc cu 1 mb max 1.2 mb. viteza totala se imparte inzecitwinking