| Jocker125473 a întrebat:

Salut, am nevoie de o descriere pentru un purtator de cuvant din domeniul vanzarilor...

1 răspuns:
| Sonia822 a răspuns:

Cum adica, descriere pentru ce? Oricum, cei din vanzari nu au ``turtator de cuvant``, aceasta functie exista doar la stat. Vanzarile tin de privat. Deci poate fi un reprezentant vanzari (angajat comun) sau un director de vanzari (deci din management) care, daca vrei tu sa formulezi asa, poata cuvantul managerului. Adica transmite un mesaj cuiva. Oricum, n-am inteles ce vrei de fapt. Descriere de produs? fisa postului?