| mamarea222111110 a întrebat:

Salut! Am nevoie de un răspuns 100% sigur, va rog! Bunica mea locuiește împreună cu cei doi fii ai ei..toți 3 au fost confirmați pozitiv covid. Știți cumva daca după 7/8 zile se poate face testul din nou, iar daca este negativ se întrerupe carantina? Am auzit câteva zvonuri de genul și aș vrea să știu dacă este adevărat. Rog seriozitate ❤️

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate interurpe carantina la 7-8 zile, ci dupa 14 zile.

| Iote a răspuns:

Dupa 8 zile poti cere sa se faca testul. Daca e negativ, dupa 10 zile pot iesi, dar nu inainte de a primi rezultatul. Merita pentru 3-4 zile sa dea atatia bani?